Last updated: February 09. 2014 2:06PM - 778 Views
By Staff Reports TLNinfo@civitasmedia.com



Story Tools:

Font Size:

Social Media:

PRESIDENT’S LIST


LIMA - The University of Northwestern Ohio is proud to acknowledge its President’s List for Fall Quarter 2013 for students in the College of Business. The following part-time and full-time students received a grade point average of 4.0:


ALLEN COUNTY


Delphos: Corey Lee Martin, Kevin Michael Siefker.


Elida: Bethany J. Fricke.


Harrod: Justin Michael Evans.


Lima: Cindy Michelle Barber, Heather Anne Fixx, Elizabeth Alexandria Hutchison, Melissa Suzanne Michael, Joshua D Ward, John Gerold Paul Jr. Zimmerly.


Spencerville: Emily Danielle Dillon.


AUGLAIZE COUNTY


St. Marys: Nicholas C. Walley.


Wapakoneta: Morgan Fullenkamp.


Waynesfield: Dalton James Buffenbarger


HARDIN COUNTY


Ada: Timbre Lane Hissong.


VAN WERT COUNTY


Ohio City: Tyrus Raymond Fiegel.


Van Wert: Skyler Danielle Fisher


DEAN’S LIST


The University of Northwestern Ohio is proud to acknowledge its Dean’s List for Fall Quarter 2013 for students in the College of Business. The following part-time and full-time students received a grade point average of 3.5 or better:


ALLEN COUNTY


Bluffton: Aaron Lynn Koogler.


Delphos: Jared Scott Atterberry, Katrina Rose Etzkorn, Emily Laura Fernandez, Cole Joseph Gasser, Amy Marie Grothouse, Erik Weston Kimmet, Zach E. Kimmett, Tod Michael Scheer, Lori Jean Silette, Adam T. Taggi, Morgan Ray Wireman, Tricia Marie Wrasman.


Elida: Vernon Hines, Brandon James Patrick.


Gomer: Nicole Ann Holcomb


Lima: James Matthew Burch, Bonnie Michelle Burden, Carissa Marie Burgess, Fernanda Carolina Chiodi, Engel Francisco Diaz Jimenez, Heather L Dulebohn, Devin Lee Dye, Shanna Marie Farler, Nichole E. Fish, Jennifer Lynne Gary, Amanda Lynn Kempher, Stacia Renee Lyle, Danielle Rae Searles, Shonk, Tabitha Jo, Chris Stephenson, John Thomas Wehner, Shane Jamar Cash White, Christina Young.


Spencerville: Devon Lee Cook.


AUGLAIZE COUNTY


Minster: Matthew S. McDermitt.


New Knoxville: Brandon Tyler Steinke


St. Marys: Brittany Nicole Glass, Lydia Kathryn Krugh, Chelsea Louise Yahl.


Wapakoneta: Justin Christopher Havens, Taylor Paige Johnson, Joy Lynn Jude, Anthony T Kennard, Nicole Mortimer.


HARDIN COUNTY


Alger: Jane M. Wilcox.


PUTNAM COUNTY


Columbus Grove: Melissa Anne Watkins.


Fort Jennings: Kendra Rose Klausing


Ottawa: Janelle R. Duling, Katie Lynn Kaufman, Dustin J Moenter, Louann Mary Patton, Troy M. Verhoff.


Ottoville: Seth Robert Bendele.


VAN WERT COUNTY


Ohio City: Becca Lynn Harshman.

Comments
comments powered by Disqus


Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Lima Gas Prices provided by GasBuddy.com