Quantcast


Last updated: February 09. 2014 6:06PM - 2027 Views
By - tusher@civitasmedia.com



Story Tools:

Font Size:

Social Media:

Division I


AT OTSEGO


UPPER BRACKET


Bowling Green vs. Lima Senior, Feb. 26, 7


Winner vs. Findlay, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Perrysburg vs. Anthony Wayne, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Perrysburg. 2, Findlay.


AT TOLEDO CENTRAL CATHOLIC


UPPER BRACKET


Sylvania Northview vs. Toledo Start, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Toledo St. John’s, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Toledo Whitmer vs. Toledo St. Francis, Feb. 25, 8


Winner vs. Springfield, Feb. 26, 8


AT TOLEDO WAITE


UPPER BRACKET


Toledo Bowsher vs. Oregon Clay, Feb. 26, 7


Winner vs. Sylvania Southview, Feb. 28, 7


AT TOLEDO BOWSHER


LOWER BRACKET


Toledo Central Catholic vs. Toledo Waite, Feb. 28, 7


SEEDS: 1, Toledo Bowsher. 2, Toledo St. John’s. 3, Toledo Central Catholic. 4, Springfield.


Division II


AT BUCYRUS


UPPER BRACKET


Clear Fork vs. Lexington, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Ontario, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Galion vs. Norwalk, Feb. 25, 8


Winner vs. Shelby, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Ontario. 2, Lexington.


AT WILLARD


UPPER BRACKET


Port Clinton vs. Oak Harbor, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Clyde, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Sandusky vs. Bellevue, Feb. 25, 8


Winner vs. Sandusky Perkins, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Sandusky Perkins. 2, Clyde.


AT LIMA SENIOR


UPPER BRACKET


St. Marys vs. Shawnee, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Elida, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Celina vs. Wapakoneta, Feb. 25, 8


Winner vs. Bath, Feb. 28, 8


SEEDS: 1. Elida; 2. Bath.


AT RIVERDALE


UPPER BRACKET


Otsego vs. Fostoria, Feb. 26, 7


Winner vs. Upper Sandusky, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Kenton vs. Tiffin Columbian, Feb. 28, 8


AT ANTHONY WAYNE


UPPER BRACKET


Wauseon vs. Napoleon, Feb. 26, 7


Winner vs. Bryan, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Defiance vs. Maumee, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Defiance. 2, Bryan.


AT OREGON CLAY


UPPER BRACKET


Rossford vs. Toledo Rogers, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Lake, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Genoa vs. Toledo Woodward, Feb. 25, 8


Winner vs. Toledo Scott, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Lake. 2, Toledo Scott.


Division III


AT FINDLAY


UPPER BRACKET


Lakota (6-12) vs. Elmwood (4-14), Feb. 25, 6:15


Winner vs. Liberty-Benton (14-4), Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Riverdale (7-11) vs. Hopewell-Loudon (11-8), Feb. 25, 8


Winner vs. Carey (14-4), Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Liberty-Benton. 2, Carey.


ST. MARYS MEMORIAL


UPPER BRACKET


Parkway vs. Allen East, Feb, 25, 7


Winner vs. Lima Central Catholic, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


St. Henry vs. Delphos Jefferson, Feb. 26, 6:15


Van Wert vs. Coldwater, 8


Winners meet Feb. 28, 8


SEEDS: 1. Lima Central Catholic; 2. St. Henry.


AT LEXINGTON


UPPER BRACKET


Ashland Crestview vs. Wynford, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Colonel Crawford, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Bucyrus vs. New London, Feb. 25, 8


Winner vs. Willard, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Colonel Crawford. 2, Willard.


AT OAK HARBOR


UPPER BRACKET


Northwood vs. Woodmore, Feb. 25, 7


Winner vs. Huron, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Eastwood vs. Western Reserve, Feb. 26, 6:15


Margaretta vs. Edison, Feb. 26, 8


Winners meet Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Huron. 2, Eastwood.


AT WAUSEON


UPPER BRACKET


Evergreen vs. Archbold, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Swanton, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Delta vs. Montpelier, Feb. 25, 8


Winner vs. Liberty Center, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Archbold. 2, Liberty Center.


AT DEFIANCE


UPPER BRACKET


Van Buren vs. Tinora, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Paulding, Feb., 28, 6:15


LOWER BRACKET


Bluffton vs. Fairview, Feb. 25, 8


Winner vs. Ottawa-Glandorf, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Ottawa-Glandorf. 2, Paulding.


Division IV


AT ONTARIO


UPPER BRACKET


Mansfield St. Peter’s vs. Crestling, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Buckeye Central, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Plymouth vs. Lucas, Feb. 25, 8


Winner vs. Mansfield Christian, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Buckeye Central. 2, Mansfield Christian.


AT NORWALK


UPPER BRACKET


Sandusky St. Mary’s vs. Seneca East, Feb. 25, 7


Winner vs. Danbury, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Norwalk St. Paul vs. South Central, Feb. 26, 6:15


Fremont St. Joseph vs. Monroeville, Feb. 26, 8


Winners meet, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Sandusky St. Mary’s. 2, Norwalk St. Paul.


AT KENTON


UPPER BRACKET


Ada vs. Waynesfield-Goshen, Feb. 25, 7


Winner vs. Upper Scioto Valley, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Arlington vs. Hardin Northern, Feb. 26, 6:15


Perry vs. Ridgemont, Feb. 26, 8


Winners meet Feb. 28, 8 p.m.


SEEDS: 1, Upper Scioto Valley. 2, Arlington.


AT COLDWATER


UPPER BRACKET


New Knoxville vs. New Bremen, Feb. 25, 6:15


Winner vs. Spencerville, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Marion Local vs. Minster, Feb. 25, 8


Winner vs. Fort Recovery, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Fort Recovery. 2, Spencerville.


AT EASTWOOD


UPPER BRACKET


Cardinal Stritch vs. North Baltimore, Feb. 26, 6:15


Winner vs. Ottawa Hills, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Toledo Christian vs. Maumee Valley Country Day, Feb. 26, 8


Winner vs. Gibsonburg, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Ottawa Hills. 2, Gibsonburg.


AT FOSTORIA


UPPER BRACKET


Fostoria St. Wendelin vs. Mohawk, Feb. 25, 7


Winner vs. Old Fort, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


New Riegel vs. Arcadia, Feb. 26, 6:15


Tiffin Calvert vs. Vanlue, Feb. 26, 8


Winners meet Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Old Fort. 2, New Riegel.


AT OTTAWA-GLANDORF


UPPER BRACKET


Kalida vs. Pandora-Gilboa, Feb. 25, 7


Winner vs. Miller City, Feb. 28, 8


LOWER BRACKET


McComb vs. Leipsic, Feb. 26, 6:15


Columbus Grove vs. Cory-Rawson, Feb. 26, 8


Winners meet Feb. 28, 8


SEEDS: 1. Miller City; 2. Columbus Grove.


AT VAN WERT


UPPER BRACKET


Temple Christian vs. Fort Jennings, Feb. 15, 6:15


Winner vs. Crestview, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Lincolnview vs. Ottoville, Feb. 25, 8


Winner vs. Delphos St. John’s, Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Crestview. 2, Delphos St. John’s.


AT BRYAN


UPPER BRACKET


Stryker vs. Hilltop, Feb. 25, 7


Winner vs. Edgerton, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Fayette vs. North Central, Feb. 26, 6:15


Edon vs. Pettisville, Feb. 26, 8


Winners meet feb. 28, 8


SEEDS: 1, Edgerton. 2, Pettisville.


AT PAULDING


UPPER BRACKET


Continental vs. Patrick Henry, Feb. 25, 7


Winner vs. Wayne Trace, Feb. 28, 6:15


LOWER BRACKET


Ayersville vs. Hicksville, Feb. 26, 6:15


Antwerp vs. Holgate, Feb. 26, 8


Winners meet Feb. 28, 8


SEEDS: 1, Wayne Trace. 2, Ayersville.


Comments
All user comments are subject to our Terms of Service. Users may flag inappropriate comments.
comments powered by Disqus



Featured Businesses


Poll



Info Minute



Gas Prices

Lima Gas Prices provided by GasBuddy.com