Thursday, July 10, 2014





Ohio Northern University dean’s list


January 19. 2014 1:09PM
Staff Reportsinfo@limanews.com

Story Tools
PrintPrint | E-MailEMail | SaveSave | Hear Generate QR Code QR
Send to Kindle


ADA — The following students were named to the Ohio Northern University Deans’ List for the fall semester 2013-2014. These students attained a grade point average of 3.5 or better on a 4.0 grading system:


ALLEN COUNTY


Bluffton: Kerry A. Childs, Andrea R. Hines, Devin F. Kisor, Austin P. Lanquist, Jessica L. Liska, Elivira A. Tatarkov


Delphos: Julia R. Dickman, Courtney J. Horstman, Gabrielle K. Metzner, Lauren J. Utrup, Calvin D. Vonderwell, Seth R. Wollenhaupt


Elida: Kelly R. Biedenharn, Kelsey N. Bimer, Chelsea E. Cadle, Sarah A. Miller, Gabriella M. Patarini


Harrod: Zachary L. Dunn


Lima: Karla K. Boroff, Michael L. Casey, Taylor A. Cox, Lucas C. Erickson, Maria M. Fricano, Brandon J. Guillen, Debra K. Hattery-Roberts, Benjamin D. Herr, Lacey A. Hittle, Benjamin S. Kerber, Colt S. Lovejoy, Marcus D. Lowe Jr., Taylor A. Miller, Ruby K. Moritz, Shane M. Naylor, Holly A. Patrick, Emily A. Runser, Jamie L. Sherrick, Jennifer E. Simpson, Robyn K. Smith, Shawn R. Stevens.


Spencerville: Shelby L. Core, Laura E. Davis


AUGLAIZE COUNTY


Cridersville: Cody S. Lovejoy


Minster: Tiffany L. Olberding, Amber R. Paul


New Bremen: Patrick H. Keyes, Tessa M. Topp, Matthew R. Zirkle, Kelsie E. Zumberger


St. Marys: Allison A. Boley, Brandy M. Wilson


Wapakoneta: Kaylee N. England, Zachary A. Hedrick, Countney L. Knippen, Corey W. Lotridge, Mark D. Messner, Schelby K. Rosebrook, Alicia R. Sawmiller, Addison C. Wolf


Waynesfield: Abbie N. Patton, Molly R. Wukusick


HARDIN COUNTY


Ada: Austin M. Conley, Susanna C. Fleites, Cody M. Mattson, Bradley C. Nungester, Jackson A. Pitts, Natalie M. Reynolds, Nichole C. Reynolds, Joshua L. Rouch, Brittany P. Holland, Suzanne C. Young


Alger: Ryan W. Sarver


Belle Center: Logan Conley, Jordan A. Reeves, Taylor A. Roberson, Lauren R. Stahl


Dunkirk: Victoria J. Smith


Forest: Sarah B. Christopher, Adam D. Fox, Kathlyn N. Johnson, Anthony D. Jones


PUTNAM COUNTY


Columbus Grove: Adam S. Bair, Jessica A. Langhals, Kurt T. Meyer, Amber R. Utrup


Continental: Michelle L. Noffsinger


Fort Jennings: Stacy I. Bigelow, Amy M. Hamburg, Aaron V. Schnipke, Bradley J. Trentman


Kalida: Kasie L. Bellmann


Leipsic: Luke J. Creager, Jessica L. Niese, Aaron J. Simon


Ottawa: Kirsten L. Maag, Brian D. Recker


Ottoville: Lynn M. Lindeman, Shayla N. Siefker


Pandora: Logan M. Kingen, Zachary C. Niese, Danna M. Warren


VAN WERT COUNTY


Van Wert: Thomas R. Gilligan, Joseph T. Hurless, Nathan B. Knodel, Jordan M. Pelton, Haley R. Sperry




Comments
comments powered by Disqus
Poll


Social Media/RSS
LimaOhio.com on Facebook
LimaOhio.com on Twitter
LimaOhio.com on Youtube
LimaOhio.com on Google+
LimaOhio.com on Pinterest
LimaOhio.com RSS Feeds





Civitas Media
COPYRIGHT 2013 CIVITAS MEDIA. ALL RIGHTS RESERVED.